Superettan proti Halmstadu

Vo štvrtok 14. decembra sme dohrávali zápas proti lídrom súťaže- Halmstad BTK B. Tento rok má Halmstad veľmi silný tím, v lige ešte ani raz neprehrali. Vedeli sme že ak chceme s nimi bodovať, budeme musieť podať kvalitné výkony…

Za Halmstad nastúpili Fabian Åkerström, Anders Eriksson, Wilhelm Kinblad a angličan Tom Jarvis. My sme sa rozhodli nastúpiť v rovnakej zostave ako v poslednom zápase. Nastúpil som spolu Péterom, Bergströmom a Sandströmom. Jedna malá zmena, vymenil som si pozíciu s Perom, takže v tomto zápase som bol na pozícii 4.

V prvých dvoch dvojhrách sme nastúpili obidvaja Slováci. Ingo hral proti Erikssonovi a ja proti Jarvisovi. S týmto angličanom som už raz vyhral, do zápasu som nastupoval v dobrom rozpoložení. V prvom sete vedenie 8:4, prišli ale dva zlé servisy, Jarvis sa do mňa začal viac tlačiť. Set som prehral 12:10 a veľmi ma to vykolajilo. Vo zvyšných dvoch setoch som sa nedokázal dostať do tempa, súper ma do ničoho nepustil a úplne ma prevalcoval. V tomto zápase som neukázal nič z toho čo viem, dokonca si dovolím tvrdiť, že to bol môj najhorší zápas v lige. Hodil som ale frustráciu rýchlo za hlavu a snažil som sa povzbudzovať spoluhráčov z lavičky. Ingo sa proti Erikssonovi trápil, vyhral ľahko prvý set, no Eriksson zmenil príjem a dostával Inga pod tlak. Zápas sa úplne otočil a Ingo prehral 3:1. Naši Švédi bojovali proti svojim súperom veľmi statočne. Najskôr Emil Bergström proti jednotke Åkerströmovi, Per na vedlajšom stole proti Kindbladovi. Emil ukázal, že hra do obrany mu celkom vyhovuje, donútil svojho súpera makať naplno. Åkerström patrí do širšej mužskej reprezentácie, každá výmena je s ním ťažká. Zápas dospel do stavu 1:1 9:9, no Åkerström mal v koncovke pevnejšie nervy, vyhral tretí a následne aj štvrtý set. Per Sandström bojoval proti Kinbladovi veľmi dlho, zápas nervov ako na hojdačke. Výmeny takmer žiadne, všetko bolo iba servis príjem a prvá lopta. Náš hráč mal pevnejšie nervy, vyhral koncovku piateho setu. Stav po prvom kole 3:1 pre Halmstad…

Po prestávke na prvom stole Ingo proti Åkerströmovi, druhý stôl Bergström proti Erikssonovi. Emil proti Erikssonovi totálne bez šance, hra súpera mu nesedela a nedostal sa vôbec do útoku- rýchla prehra 3:0. Ingo začal proti silnému Åkerströmovi dobre, vyhral prvý set, hra proti tráve mu sedela. V druhom sete ale jeho súper začal viac útočiť, trafil aj veľa dobrých lôpt a bolo vyrovnané. Ingo ale zvýšil tlak v treťom sete a vyhral ho koncovke. No zvyšné dva sety nemal Ingo vôbec šťastie, jeho súper triafal aj veľa hrán. Ingo nakoniec tento zápas nešťastne prehral v piatom sete 11:8. Prehrávali sme teda už 5:1 a Per Sandström prehral svoj zápas proti Tomovi Jarvisovi po celkom vyrovnanom boji 3:1. Zo zápasu som veľa nevidel, na vedľajšom stole som hral proti Kindbladovi, zápas sa nakoniec nerátal do skóre.

Ingo Péter v druhom zápase…

S lídrom súťaže sme prehrali 6:1. Treba ale povedať, že majú veľmi silné mužstvo. Veď doteraz stratili len jeden bod. Mňa osobne mrzí môj slabý výkon, nedokázal som adekvátne pomôcť tímu. Treba ale zabudnúť na tento zápas a sústrediť sa na ďalší zápas proti Munkedalu.

Kopings BTK- Halmstad BTK 1:6

Posted in Aktuality, Liga, Švédsko.