Dôležitá výhra v superettan

Minulý víkend v nedeľu 26. novembra nás čakal dôležitý zápas proti Kvarnby AK. Tentokrát sme cez víkend hrali len jeden zápas, zápas proti Halmstad BTK B budeme dohrávať 14. decembra. Mali sme teraz oveľa viac času na prípravu, v sobotu sme boli povzbudiť náš ženský tím, ktorý hral tiež v Köpingu. Kvarnby bolo pred zápasom s nami bodovo narovnako ako my, vedeli sme že výhra nás môže vyšvihnúť na dobrú pozíciu.

Kvarnby AK sa opiera hlavne o kvalitného Číňana Li Modinga. Zostavu doplnili Sam Odsheden, bývalý juniorský reprezentant Melker Nilsson a Mikael Matiasson. My sme sa tentokrát rozhodli trochu zmeniť zostavu, nasadili sme Emila Bergströma na pozíciu 2 a Per Sandström bol na pozícii 4. Na “jednotke” bez zmeny Ingo Péter a aj ja som nastúpil klasicky na pozícii 3.

Hneď prvé dve dvojhry sa hrali päť setové zápasy. Na prvom stole sa Ingo Péter postavil Samovi Odshedenovi. V úvode suverén, nedal súperovi žiadnu šancu. V druhom sete bezproblémové vedenie 9:6. Tu ale prišlo na Ingovej strane zaváhanie, súperovi vyšli riskantné lopty a prehral set v koncovke. Po tomto sete bolo na Ingovi vidno nervozitu, no dokázal sa vrátiť späť do tempa a tretí set vyhral ľahko 11:2. Po tomto sete ale Ingo zase trochu zvoľnil, prestal tlačiť. Jeho súper naopak do všetkého pálil, mal aj šťastie. Prehra Inga v koncovke 11:9 a 2:2 na sety. V piatom sete sa ale Ingovi chvalabohu podarilo zlomiť krízu, začal sa aj viac povzbudzovať a prišlo konečné víťazstvo 3:2. Vedľa neho sa odohral ďalší “nervák”. Per Sandström zvládol prvý set, no po prvom sete začal robiť veľa chýb. Snažil sa zbytočne skoro zakončiť. Prehrával 2:1, Per ale trochu spresnil hru a vynútil si tiež piaty set. V piatom sete sa Perovi podarilo dostať do svojho tempa, triafal záverečné údery a vyhral 3:2. Po týchto dvoch dvojhrách nastúpil Emil Bergström proti Číňanovi Li, na druhom stole som ja hral s Matiassonom. Zo zápasu čo sa hral vedľa som nevidel veľa, skúsený Číňan ale údajne nášmu hráčovi nedal najmenšiu šancu a vyhral 3:0. Ja som nastupoval proti skúsenému Mikaelovi Matiassonovi. Pozeral som si videá z jeho zápasov a aj som sa pýtal na jeho hru svojich trénerov. Hráč čo sa veľmi tlačí forehandom všade, dokonca aj na príjme. Snažil som sa vo svojej hre veľmi meniť umiestnenie aj servis, aby si súper nezvykol. Moja taktika fungovala perfektne, Matiasson si nevedel zvyknúť na môj servis. Na príjme sa mi tiež darilo veľmi dobre, keďže aj tam som sa snažil zahrať vždy niečo iné. V tento deň som sa aj veľmi dobre hýbal, vo výmenách som vyhrával takmer stále. Matiassonovi som nedal najmenšiu šancu na odpor, vyhral som rýchlo 3:0. Po prvom kole sme teda mali veľmi sľubné vedenie 3:1. Po 15- minútovej prestávke nasledovalo ďalšie kolo…

Druhé kolo: stôl 1 Ingo proti Li Modingovi, stôl 2 Bergström- Odsheden. Ingo začal proti Číňanovi veľmi dobre. Agresívny na príjme, vždy vedel čo chce spraviť. Číňana to ale nezaskočilo, v druhom sete prišli zmeny servisu a väčší tlak. Veľa dlhých a utečených servisov, aby sa Ingo nedostal k svojmu povestnému flipu. Veľmi rýchlo bolo vyrovnané na 1:1. Aj v treťom sete Moding diktoval tempo, viedol už 10:4 a jeho hra bola na veľmi vysokej úrovni. Ingo sa ale chytil po jednom dobrom príjme a začal otáčať. Podarilo sa mu znížiť na 10:9 ale Číňan už tento setball premenil. Premárnená šanca sa na Ingovi podpísala, Číňan sa naopak úplne uvolnil a v poslednom sete Inga totálne rozstrielal. Ingo sa proti Kvarnby trochu trápil, no predviedol dobrý výkon aj napriek nie optimálnej forme. Medzitým na druhom stole bojoval Emil Bergström. V prvom sete vedenie 9:5, no prehra 11:9. Emil bol veľmi nervózny, v úderoch nebol vôbec razantný a aj príjem bol pasívny. Po prvom sete si ale uvedomil že takto nevyhrá a bol o niečo odvážnejší. Vyhral druhý set, v treťom odolal Odshedenovmu zvýšenému tlaku a vybojoval koncovku 11:9. V poslednom sete sa dostali opäť do koncovky, kde Emil aj s dávkou šťastia vyhral 14:12 a vybojoval dôležitý bod na 4:2. V treťom zápase som nastupoval proti Melkerovi Nilssonovi. Vedel som o ňom že nehrá moc agresívne, hru stavia skôr na prekvapeniach súpera a na umiestňovaní. V prvom sete som na súpera vyletel, vyhral som 11:4. V prvom sete súperovi vadil môj príjem nakrátko a následne na to aj druhé skrátenie za sebou. V druhom sete som viedol 5:2, no od tohoto stavu som trochu hlúpo začal hrať cez silnejšiu stranu- cez backhand. Nilssonovi vyšlo aj pár výmien a bolo vyrovnané na 1:1. Do tretieho setu som ale nastúpil s tým, že sa musím vrátiť k tomu čo som hral v prvom sete a opäť sa mi začalo viac dariť. Viedol som už 10:6, pokazil som ale dva príjmy a Nilsson prijal dobre môj servis dvakrát za sebou a bolo 10:10. Našťastie som v koncovke nespanikáril, súpera som k setballu nepustil a vyhral som 13:11. V poslednom sete som už súpera nepúšťal k ničomu, hral som oveľa viac do slabšieho forehandu a vyhral som 3:1. Na druhom stole bojoval Per Sandström, ten ale prekvapivo podľahol Matiassonovi 3:0. Zo zápasu som opäť nevidel veľa. Per hovoril po zápase, že si nedokázal vytvoriť tlak z prvej lopty a vadil mu aj súperov servis. Po dvojhrách teda vedenie 5:3 a nasledovali štvorhry…

V prvej štvorhre som nastúpil po boku Inga Pétera, našimi súpermi boli Moding Li a Sam Odsheden. Tentokrát sme ale neboli tak presvedčivý ako v minulom kole. Prvý set sme sa vytrápili a vyhrali 12:10. Druhý set sme prehrali 11:6. Hralo sa nám veľmi ťažko, Číňan vrátil takmer všetko a Odsheden si vybral “strelecký deň”. Museli sme si dávať veľký pozor na príjme, aby nás súperi nezatlačili. Tretí set sme vybojovali v koncovke 13:11. Vo štvrtom sete sme sa ale opäť trápili, viac sme skazili ako trafili a prehrali sme 11:8. V piatom sete sme sa ťahali doslova o každý bod. Veľmi nám psychicky pomohla výhra našej druhej štvorhry Gullbo- Sandström, vedeli sme, že výhra je naša. Nechceli sme ale nič nechať na náhode, spresnili sme hru a dostali sme do vedenia 10:8. Mne sa podarilo dvakrát dobre prijať ľavácky servis Číňana, no Sam Odsheden zareagoval dvakrát dobre a bolo vyrovnané. V koncovke sme sa vždy dostali k matchballu, no podarilo sa nám ho premeniť až na piaty pokus. Za výhru v tejto štvorhre som veľmi rád a samozrejme aj za celkovú výhru 6:3.

Momentka zo štvorhier…

Výhra 6:3 nad tímom, ktorý bude pravdepodobne bojovať o záchranu nám veľmi pomohla. Zápas to bol ale veľmi ťažký, veľa zápasov skončilo 3:2, mohlo to byť všelijaké. Po tomto zápase sa stále držíme na veľmi dobrom 3. mieste, no čakajú nás ešte dva zápasy. Podľa môjho názoru budeme hrať proti dvom najsilnejším tímom súťaže: 14. decembra proti lídrom z Halmstadu, 16. decembra nás čaká štvrtý Munkedal. Verím, že sa nám podarí uchmatnúť nejaké body pred koncom prvej časti súťaže.

Köpings BTK- Kvarnby AK 6:3

Tabuľka superetan

Posted in Aktuality, Liga, Muži, Švédsko.